سبک های معماریمعماری

معماری کشور فرانسه (سبک معماری خانه فرانسوی)

در این مقاله تاریخ، عناصر طراحی، دکوراسیون در معماری کشور فرانسه را مورد بررسی قرار میدهیم.

خانه های روستایی فرانسوی که به دلیل سبک های مجلل ، در عین حال ساده ، نمای سنگ های طبیعی و فضای داخلی شیک و روستایی شناخته شده اند ، قرن ها به خانه سازان و دکوراتورها الهام بخشیده اند و همچنان از مزرعه مدرن و تزئینات داخلی شیک و تزئین شده الهام می گیرند که امروزه بسیار محبوب هستند.

به این ترتیب ، پرووانس ، به ویژه پرووانس ، خانه‌های ییلاقی خود را با الهام از مناظر عالی تزیین کرده و به طور معمول با معماری و تزیین فرانسوی مرتبط است . مناظر طبیعی ، پالت رنگ های خنثی و برخی الهام جدی از محیط طبیعی خود ، خانه‌های ییلاقی فرانسوی که از طلاکاری و قالب گیری که در خانه‌های مجلل پاریس پیدا شده بود الهام‌گرفته بودند.

همچنین پیشنهاد میکنم مقاله معماری کلونیال فرانسه را بخوانید.

تاریخچه معماری کشور فرانسه

همانطور که قبلا ذکر شد خانه های روستاهای فرانسه الهام خود را از حومه فرانسه می گیرند. اگرچه بسیاری از منازل و خانه های عظیم دژخیم را در حومه فرانسه خواهید یافت اما خانه های روستایی فرانسه با احساس قدیمی بودن کمی آرام تر هستند. برخلاف خانه های استانی فرانسه که از عظمت سلطنت لویی چهاردهم الهام گرفته بودند البته در مقیاس کوچکتر و روستایی تر خانه های کشور فرانسه معمولاً تحت تأثیر عناصر طبیعی اطراف خود قرار داشتند.

معماری کشور فرانسه

در طول جنگ جهانی اول سربازان آمریکایی خانه های روستایی فرانسه را دیدند و خانه های خود را از آن الهام گرفتند. پس از جنگ بسیاری از این سربازان سبک پرووانس را به ایالات متحده بازگرداندند و خانه های خود را در کشور فرانسه بنا کردند. در ایالات متحده تمرکزی بر خانه های کشور فرانسوی وجود ندارد و سربازان سربازان هر جایی که پس از جنگ مستقر شوند ، در آنجا خانه بسازند.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

معماری و دکوراسیون کشور فرانسه محبوبیت زیادی دارد و امروزه نیز الهام بخش سازندگان خانه و تزئینات داخلی است. در حقیقت سبک کشور فرانسوی چوب های فرسوده ، پالت های رنگی خنثی و الهام از خانه های مزرعه با روند تزئینات مدرن و خانه های مزرعه مطابقت دارند.

عناصر طراحی معماری کشور فرانسه

معماری خانه های کشور فرانسه

معماری و طراحی کشور فرانسه از طبیعت الهام‌گرفته شده‌است . بر این اساس , خانه‌های کشور فرانسه تمایل به ترکیب با محیط اطراف خود دارند . برخی ویژگی‌های متمایز معماری و سبک فرانسه عبارتند از:

نمای سنگ طبیعی

خانه‌های کشور فرانسه معمولا ً یک نمای سنگ یا آجری ساده دارند . از آنجا که تقارن یک عنصر کلیدی در بسیاری از سبک‌های فرانسوی است , از باغ‌های سبک فرانسوی گرفته تا سبک مستعمراتی فرانسه , نما معمولا ً مسطح است .

یک سقف بلند و شیب دار

بسیاری از سبک های خانه های فرانسوی دارای سقف های بسیار بلند و شیب دار هستند که به صورت دسته ای ساخته می شوند به این معنی که هر چهار گوشه سقف به سمت زمین است. سقف های کشور فرانسه با کاشی های سفالی ، بشکه ای کاشی کاری شده اند که برای ایجاد جلوه ای طبقه بندی شده روی هم قرار گرفته و به رنگ های قرمز ، قهوه ای یا بژ هستند.

پنجره های بلند و مستطیلی

پنجره های بلند و مستطیل شکل در خانه های روستایی فرانسه نه تنها به تقارن سازه ها می افزایند ، بلکه آنها را نیز بلندتر نشان می دهند. پنجره‌های طبقه اول و دوم معمولا ً کاملا تراز هستند و اغلب با قوس‌های چوبی یا چوبی تزئین می‌شوند .

دودکش های دوتایی

با اضافه کردن سبک استانی به خانه‌های کشور فرانسه , بسیاری از خانه‌ها در هر طرف خانه دو دودکش دارند .

سقف های تخته چوبی و دیوارهای گچی

اگرچه برخی از خانه های کشور فرانسه ممکن است دارای تیرهای چوبی در معرض دید باشند ، اما در بسیاری از آنها سقف هایی از چوب های چوبی وجود دارد که با رنگ سفید رنگ آمیزی می شوند تا با دیوارهای داخلی گچی صاف مطابقت داشته باشند.

کفپوش چوبی یا سنگ طبیعی

کفپوش چوبی طبیعی که به صورت پارکت یا طرح شاه ماهی گذاشته می شود در خانه های سنتی کشور فرانسه بسیار محبوب بوده و امروزه نیز به عنوان یک انتخاب محبوب شناخته می شود. جدا از چوب ، سنگ آهک یک انتخاب معمول کف بود.

پالت آرام بخش و خنثی

اگرچه برخی از خانه‌ها ممکن است از رنگ روشن به عنوان یک نقطه قوت استفاده کنند، اما بیشتر خانه های کشور فرانسه با رنگ های سفید ، کرم ، زرد کمرنگ ، آبی کم رنگ یا خاکستری تزئین شده اند. بافت و گرما را می توان با چوب ، سنگ و سایر نقطه قوت های طبیعی موجود در خانه تأمین کرد.

معماری داخلی خانه های کشور فرانسه

خطوط نرم

احتمالا در سبک معماری خانه های کشور فرانسه خطوط مدرن و تمیز را پیدا نمیکنید. در عوض مبل های دنج و سرزنده با خطوط منحنی و گرد را بیشتر پیدا میکنید.

دکوراسیون داخلی در سبک معماری فرانسه

در خانه های کشور فرانسه احتمالاً خطوط مدرن و تمیز زیادی نخواهید یافت. در عوض ، به منظور راحتی مبلمان دنج ، با رنگ سرزنده و جنس مخملی ، دارای خطوط منحنی ساده و پوشش با براقیت کمتر استفاده شده است.

  • آماده تغییر خانه خود به سبک کشور فرانسه هستید؟ برخی از روش های ساده برای افزودن شور و نشاط روستایی و سرزندگی ، در عین حال زیبا به خانه شما شامل موارد زیر است:
  • انتخاب مبلمان با روکش درخشندگی کم و طبیعی. مبلمان با روکش پارچه کتانی سفید ، کرم یا زرد کمرنگ در خانه های کشور فرانسه بسیار رایج است.
  • الگو بافت و لوازم جانبی سنتی فرانسوی به فضا اضافه کنید . مثله : روکش چرمی ظروف چینی آبی و سفید یا سبد بافته‌شده.
  • اثاثیه چوبی ، کف یا قطعات که با آب هوا منطقه شما سازگار هستند را انتخاب کنید.
  • از وسایل و اثاثیه عتیقه و قدیمی استفاده کنید.
  • همانطور که قبلاً ذکر شد ، از رنگهای سفید ، کرم و خاکستری در میان سایه های ملایم دیگر اغلب در خانه های کشور فرانسه استفاده می شود. این رنگ های آرام را با سبز ، قرمز ، آبی یا حتی سیاه بیفزایید تا کمی به عمق گرما آن اضافه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *