معماری

معنی کلمه هایی که بعد از نام معمار قرار میگیرند

نویسه های بعد از نام معمار شما به چه معناست؟

معماران ، مهندسان ، سازندگان ، و طراحان داخلی اغلب یک رشته کلمه بعد از نامشان دارند. حروف مثل AIA یا RA می ‌توانند موثر به نظر برسند، اما حروف برای چه هستند و چه کلماتی را تلفظ می‌کنند؟ به طور کلی، این حروف اول به سه دسته تقسیم می‌شوند :

در بسیاری از موارد، این حروف اختصاری برای انجمن‌های حرفه‌ای هستند .به عنوان مثال AIA برای موسسه معماران آمریکا در نظر گرفته شده‌اند، سازمانی که به معماری در تبدیل شدن به یک حرفه مجاز در ایالات‌ متحده کمک کرد . اعضای AIA ممکن است از انواع مختلف استفاده کنند.

AIA حاکی از آن است که این فرد یک معمار مجاز است که صدها دلار برای عضویت در آن پرداخت کرده‌است. FAIA عنوان افتخاری است که به گروه منتخبی از اعضای AIA اعطا می شود. دانشیار AIA یک عضو همکار است که به عنوان یک معمار آموزش دیده اما مجوز ندارد و دانشیار بین المللی AIA شامل معماران دارای مجوز خارج از ایالات متحده است.

از دیگر سازمان های معماران حرفه ای می توان به انجمن معماران مجاز (ALA) و انجمن معماران ثبت شده آمریکایی (SARA) اشاره کرد.

معماران ممکن است به یک سازمان حرفه‌ای برای شبکه‌سازی، پشتیبانی، هدایت و رشد حرفه‌ای بپیوندند . اغلب یک سازمان حرفه‌ای به عنوان یک تحلیلگر قدرت برای دفاع از منافع گروه عمل می‌کند. همچنین عضویت در یک سازمان حاکی از آن است که معمار با رعایت استانداردهای حرفه‌ای و یک قانون اخلاقی موافقت کرده‌است.

با این حال ، یک معمار دارای مجوز که به سازمانی مانند AIA تعلق ندارد هم می تواند کاملاً آموزش دیده ، باتجربه و با اخلاق باشد. حق عضویت گران است و برخی از معماران ترجیح می دهند به عضویت نپیوندند. بعضی اوقات فقط مدیران اصلی یک شرکت عضو می شوند.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

نشان دهنده آموزش

بسیاری از معماران نیز آموزش می‌ دهند تا مدارک تحصیلی خود بنام خودشان باشد. به عنوان مثال ، معمار اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا موفق به دریافت درجه دکترا شد که به او این حق را می دهد که “دکترای خود” را به نام خودش بگذارد.

شرکت معماران زاها حدید ، برنده پریتزکر ، “AA Dipl” را در کنار نام خود قرار داد ، که به این معنی است که او یک مدرک انجمن معماری از دانشکده معتبر معماری AA در انگلستان کسب کرده است. حروف اضافی “Hon” به این معنی است که مدرک “از طریق دوره” کسب نیست ، بلکه یک مدرک “افتخاری” است که توسط موسسه به رسمیت شناختن موفقیت فرد است.

نشان دهنده مجوز

گاهی اوقات حروف بعد از نام یک حرفه ای نشان می دهد که فرد حرفه ای امتحانات خود را پشت سر گذاشته است یا الزامات مهم دیگری را برای صدور مجوز یا اعتبارسنجی برآورده کرده است. به عنوان مثال RA یک معمار ثبت شده است.

یک معمار ثبت شده دوره کارآموزی را به پایان رسانده و یک سری آزمایشات دقیق را که توسط هیئت های رسمی ثبت معماری در ایالات متحده و کانادا ارائه شده است ، پشت سر گذاشته است. اعضای AIA و ALA معمولاً RA هستند ، اما همه RA عضو AIA یا ALA نیستند.

گیج شده‌اید؟ این واژه‌نامه برای برخی از رایج‌ترین نام‌ها , حروف اختصاری و اختصارات مورد استفاده معماران , طراحان , مهندسان و سایر متخصصان ساختمان تعریف شده‌است . قبل از استخدام یک متخصص ساختمان ، این لیست مفید را بررسی کنید.

واژه نامه حروف هایی که باید بدانید

آیا شما این حروف را مانند کلمات تلفظ می کنید؟ برای این حرفه معمولاً جواب منفی است. استفاده از علایم اختصاری به عنوان کلمات ( برای مثال ، ” اسکن محوری کامپیوتری ” اغلب ” اسکن CAT ” نامیده می‌شود ) ، اما مقدمات اولیه به صورت حروف جداگانه تلفظ می شوند (به عنوان مثال ، ما CD را برای “دیسک فشرده” می گوییم).

AA

لندن ، دانشکده معماری انجمن معماری انگلیس. “دیپل” اضافه شده به معنی دیپلم از مدرسه است. یک دانشجو که هنوز فارغ التحصیل نشده نیز می تواند عضو باشد.

AIA

عضو موسسه معماران آمریكا ، یك سازمان حرفه ای.

ALA

عضو انجمن معماران مجاز

ALEP

یک برنامه ریز که در محیط معتبر یادگیری کرده ، یک متخصص معتبر در صنعت امکانات آموزشی است.

ARB

هیئت ثبت معماران ، سازمان نظارتی انگلستان ، که توسط پارلمان در سال 1997 تاسیس شد

ASHRAE

عضو انجمن مهندسان گرمایشی ، برودتی و تهویه مطبوع آمریکا

ASID

عضو انجمن طراحان داخلی آمریکا

ASIS

عضو انجمن امنیت صنعتی آمریکا

ASLA

عضو انجمن معماران منظر آمریکا

ASPE

عضو انجمن مهندسان لوله کشی آمریکا

BDA

Bund Deutscher Architekten ، انجمنی از معماران آلمانی

CBO

مجوز رسمی ساختمان cbo از مقامات اجرایی شهرداری است که امتحانات گواهی را گذرانده است . برخی از بخش‌های ایالات‌متحده نیاز به صدور گواهی‌نامه cbo دارند.

CCCA

مدیر قرارداد ساخت‌وساز رسمی . برای تایید اعتبار , حرفه ساخت باید برای نشان دادن توانایی در مدیریت تمام مراحل قرارداد ساخت‌وساز , از آزمون‌های CSI ( موسسه استاندارد ویژگی ساخت‌وساز ) عبور کرده باشد .

CCM

مدیر ساخت‌وساز رسمی . این فرد دارای تحصیلات و تجربه کاری است که معیارهای انجمن مدیر ساخت‌وساز آمریکا را برآورده می‌کند .

CIPE

دارای گواهینامه مهندسی لوله کشی

CPBD

طراح حرفه ای ساختمان مجاز. طراحان حرفه ای ساختمان که به آنها طراحان منازل نیز گفته می شود ، در زمینه طراحی خانه های تک خانوادگی ، ساختمانهایی با قاب سبک و نمای تزئینی تخصص دارند. عنوان CPBD به این معنی است که طراح دوره های آموزشی را به پایان رسانده ، حداقل شش سال در زمینه طراحی ساختمان کار کرده و یک آزمون دقیق صدور گواهینامه را پشت سر گذاشته است. CPBD لزوماً یک معمار دارای مجوز نیست. با این حال ، CPBD معمولاً برای طراحی یک خانه سنتی بدون عارضه واجد شرایط است.

CSI

عضو موسسه استاندارد ویژگی ساخت

EIT

مهندس در حال آموزش. فارغ التحصیلان برنامه های مهندسی که امتحانات پروانه را گذرانده اند اما هنوز چهار سال سابقه لازم برای مهندسی حرفه ای مجاز را ندارند. در نیویورک ، EITs را معمولاً مهندس کارآموز می نامند.

FAIA

همکار موسسه معماران آمریکا. این یک عنوان افتخاری بسیار مورد توجه است که فقط به درصد کمی از معماران عضو AIA اعطا می شود.

IALD

عضو اتحادیه بین‌المللی طراحان نورپردازی

IIDA

عضو انجمن بین المللی طراحی داخلی

LEED

مدیریت در طراحی انرژی و محیط زیست. این عنوان نشان می دهد که یک پروژه یا یک متخصص طراحی از استانداردهای تعیین شده توسط اعضای شورای ساختمان سبز ایالات متحده برخوردار است. معماران معتبر LEED امتحاناتی را گذرانده اند که درک آنها از شیوه های ساختمان سبز (سازگار با محیط زیست) و مفاهیم را نشان می دهد.

NCARB

تایید شده توسط شورای ملی هیات‌های ثبت معماری. برای اخذ گواهینامه ، یک معمار ثبت شده باید استانداردهای دقیق تحصیلات ، آموزش ، آزمایش و اخلاق را داشته باشد. همه معماران دارای مجوز NCARB نیستند. این یکی از معدود کلمات اختصاری این حرفه است.

NCCE

عضو شورای ملی بازرسان مهندسی

NCIDQ

شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی

NFPA

عضو انجمن ملی آتش نشانی

NSPE

عضو انجمن ملی مهندسان حرفه ای

PE

مهندس حرفه ای. این مهندس دوره های آموزشی ، امتحانات و کارهای میدانی مورد نیاز برای داشتن مجوز کامل را به پایان رسانده است. مجوز PE برای هر مهندس در ایالات متحده که در پروژه هایی کار می کند که بر مردم تأثیر بگذارد ، لازم است.

PS

خدمات حرفه ای. برخی از ایالت ها ، مانند ایالت واشنگتن ، به متخصصان دارای مجوز اجازه می دهند تا مشاغل خود را به عنوان شرکت های خدماتی حرفه ای سازماندهی کنند.

RA

معمار ثبت شده. این معمار یک دوره کارآموزی را گذرانده و آزمون های ثبت معمار (ARE) را گذرانده است. این آزمون های چالش برانگیز توسط شورای ملی هیئت های ثبت معماری (NCARB) ارائه می شود و به طور کلی برای صدور مجوز معماری در ایالات متحده و کانادا ضروری است.

REFP

برنامه ریز تسهیلات آموزشی شناخته شده ، اعتبارنامه حرفه ای شورای بین المللی برنامه ریز تسهیلات آموزشی (CEFPI). این تعیین با برنامه ریز تأسیسات آموزشی مجاز (CEFP) جایگزین شد ، که با تعیین برنامه ریز محیط یادگیری معتبر (ALEP) جایگزین شد.

RIBA

عضو موسسه سلطنتی معماران بریتانیا , یک سازمان حرفه‌ای در بریتانیا بزرگ , مشابه AIA آمریکا .

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *