سبک های معماریمعماری

معماری فدرال چیست؟ بررسی سبک معماری فدرال

تقریباً به هر شهر بزرگ ساحل شرقی بروید با نمونه های زیبایی از معماری به سبک فدرال محاصره خواهید شد. معماری فدرال در اواخر دهه 1700 و اوایل دهه 1800 بسیار مشهور است و به عنوان معماری آدامز نیز شناخته می شود که پس از اینکه یک گروه معمار این سبک را در بریتانیا رواج داد به این اسم نامگذاری شد. این سبک معماری کلاسیک نوعی سبک گرجی است که طراحی اصلی آن دوره استعمار است.

حانه ها معماری فدرال ، گرچه به خانه های سبک استعماری شباهت دارند ، اما چند تفاوت آشکار دارد که واقعاً آنها را از هم متمایز می کند.

عناصر کلیدی معماری فدرال

معماری فدرال با تقارن و عناصر هندسی به راحتی قابل تشخیص است. بیشتر خانه های فدرال به شکل مربع یا مستطیل و دارای دو یا سه طبقه ارتفاع هستند. در حالی که از آن زمان برخی از خانه های فدرال با بال و داستان اضافه شده تغییر یافته اند ، اما خانه های فدرال به طور سنتی فقط دو اتاق در عمق خانه دارند (اما ممکن است گاهی اوقات اتاق های بیضی یا مدور نیز پیدا کنید)

نمای بیرونی اکثر خانه های فدرال معمولاً دست کم گرفته می شود. در حالی که برخی از عناصر تزئینی وجود دارد که شامل برنج آلیاژ و آهن است ، فضای بیرونی خانه فدرال بسیار ساده است و تزئینات معمولاً در ایوان یا محل ورودی نگهداری می شود.

سبک معماری فدرال

 پنجره های معماری فدرال:

در خانه های فدرال ، پنجره ها به ندرت گروه بندی می شوند ، بلکه در یک خط عمودی یا افقی قرار می گیرند و معمولا در پنج ردیف  قرار دارند. استفاده از پنجره ها به سبک پالادیان نیز معمول است و اغلب به عنوان تنها تزئین یا تزئینات واقعی در فضای خارجی خانه عمل می کند.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

یکی از ویژگی های بارز یک خانه فدرال استفاده از پنجره بیضوی شکل بالای درب ورودی است. این نقوش همچنین اغلب در جاهای دیگر خانه فدرال مانند سقف های داخل این خانه ها یافت می شود.

 پنجره های معماری فدرال

مصالح مشترک معماری فدرال:

مصالح معماری به سبک فدرال با شهر و ایالت متفاوت است. در بسیاری از مناطق شمالی نزدیک دریا ، خانه ها عمدتا با تخته کف ساخته می شوند ، اما در شهر آجر بسیار مرسوم است. در طول دوره ساخت آنها ، آجر به این خانه های شهری درجه ای از ضد حریق را ارائه می دهد که در خانه های ساحلی به آن اندازه لازم نیست.

ورودی یک خانه فدرال:

در حالی که بندرت یک ایوان جلوی ورودی وجود دارد اما ورودی خانه فدرال اغلب

بسیار شکیل است. طراحی ورودی ممکن است ساده باشد ، اما تزئینات و دکوراسیون اطراف آن معمولاً تا حدودی مجلل است. به عنوان مثال ، ممکن است یک پنجره بیضوی بالای درب پیدا کنید که ممکن است طرفین آن نور وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

پشت بام یک خانه با سبک فدرال:

اکثر خانه های فدرال دارای سقف هایی ساده همراه شیروانی هستند. همچنین اغلب می‌توانید پنجره شیروانی را در یک سقف با سبک فدرال پیدا کنید تا به اضافه کردن نور طبیعی به طبقات بالا و زیر شیروانی کمک کند .

سقف در خانه های معماری فدرال

مزایا و معایب خانه با سبک معماری فدرال

زندگی در خانه ای به سبک فدرال ، احساسی از جذابیت و تاریخچه کلاسیک آمریکایی را به همراه دارد. و اگر آنقدر خوش شانس باشید که در منطقه ای زندگی کنید که معماری فدرال در آن رواج داشته باشد ، به احتمال زیاد با بسیاری از این خانه ها روبرو خواهید شد. اما زندگی در یک خانه تاریخی اغلب با درد سر و مشکلات خاص خود همراه است.

  • برای کارهایی که در خانه انجام می شود ، همیشه مجبورید یک متخصص استخدام کنید. یافتن یک صنعتگر واجد شرایط دشوار است (اما انجمن محلی حفاظت از تاریخ شما می تواند به شما کمک کند) و گرانتر از سایر پیمانکاران است.
  • برای حفظ جزئیات کنده‌کاری‌شده و عناصر ظریف خانه‌های فدرال اغلب به کارهای رنگی بیشتر از خانه‌های جدیدتر نیاز دارند .
  • نوسازی یک خانه فدرال ممکن است مشکل باشد. اگر می خواهید دیوارها را بردارید یا اتاق ها را خراب کنید ، احتمالاً می خواهید از یک خانه فدرال دور شوید. تاریخی مانند یک خانه فدرال را قربانی نمی‌کنند، بنابراین بهتر است یک ساختمان دیگر برای بازسازی پیدا کنید.

نمونه های معروف معماری فدرال

  • خانه ایالتی ماساچوست: این ساختمان در سال 1798 ساخته شده است (طراحی شده توسط چارلز بولفینچ) در بیکن هیل واقع شده.
  • دانشگاه ویرجینیا: در سراسر این دانشگاه عناصر معماری فدرال را مشاهده خواهید کرد.
  • خانه دونپورت: این مکان تاریخی در ساوانا در سال 1820 ساخته‌شده و یکی از بهترین نمونه‌ های باقیمانده از معماری فدرال در جنوب است.
5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *