اتوکد AutoCADپلان مسکونیپلان و پروژه اتوکد

کامل ترین پلان مجتمع مسکونی اتوکد با تمام جزئیات

پلان مجتمع مسکونی خیلی بزرگ با اتوکد را قرار دادیم. این پلان اتوکد برای یک مجتمع مسکونی پیشرفته و تمام عیار میباشد و تمامی جزئیات مورد نیاز در آن قرار داده شده است.

وقتی یک مجتمع مسکونی ساخته می شود ، در واقع یک مرکز اجتماعی شکل می گیرد. مجتمع های مسکونی دارای انواع امکانات و امنیت بالا هستند. نمونه خوبی از طرح مجتمع مسکونی در قالب اتوکد و dwg ارائه شده است.

فایل نقشه های معماری پروژه مجتمع مسکونی دارای چهار بلوک چهار طبقه با هشت واحد در هر طبقه جمعا ۲۴ واحد مسکونی شامل میشود. خروجی پیش فرض این فایل با پسوند dwg می باشد. این فایل شامل پلان های پارکینگ مجتمع، پلان تیپ طبقات بلوک های مجتمع، نمای شمالی، نمای جنوبی، نمای غربی، نمای شرقی و یک برش طولی، دو برش عرضی، پلان مبلمان و سایت پلان میباشد. نماها و برش های این پروژه دارای کد ارتفاعی و ارتفاع در و عناصر داخلی ساختمان ها میباشد. همچنین در برش ها مبلمان قرار داده شده است جهت سهولت نقشه خوانی برای کارفرما به علاوه همه مبلمان در برش، پلان ها و همه بار های زنده و مرده دارای لایه بندی های میباشند و هر یک از این عناصر دارای لایه مختص خود میباشد.

جزئیات پلان مجتمع مسکونی اتوکد

بلوک های یک و سه به مساحت نود متر مربع و بلوک های دو و چهار صدو سی متر مربع میباشند. در همه طبقات، در هر چهار بلوک دو واحد با متراژ های بالا اختصاص شده است.دسترسی به طبقات هم از طریق سرویس پله و هم از طریق آسانسور امکان پذیر میباشد. پارکینگ در زیر زمین قرار دارد و برای هر واحد یک پارکینگ اختصاص داده شده است. این پروژه در طبقه همکف خود مجموعه های رفاهی جای داده است که شامل باشگاه ورزشی، کیچن گاردن، سالن اجتماعات برای جلسات ساختمانی، کیوسک سرایدار، اتاق مدیریت ساختمان، اتاق نگهبانی و سرویس بهداشتی جهت استفاده عموم ساکنین مجتمع میباشد.

در پلان بلوک های صدو سی متری فیلتر ورودی یک دیوار پارتیشن دکوراتیو تعبیه شده و این از لحاظ بصری یک شکست دید ایجاد میکند و باعث میشود در ابتدای ورود فضای داخل بطور کامل دید نداشته باشد. سرویس بهداشتی در ابتدای ورودی قرار داد. هردو واحد این بلوک ها سه خواب هستند که بوسیله یک راهرو در یک عرصه کاملا خصوصی قرار گرفته اند.

پلان مجتمع مسکونی اتوکد شامل موارد زیر است:

  • طرح سایت
  • نقشه های طبقه (3 نوع نقشه طبقه در این پروژه طراحی شده است.)
  • مبلمان
  • بخشها
  • ارتفاعات
  • بازدید

فرمت: DWG

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

دانلود کامل ترین پلان مجتمع مسکونی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *