آموزش اتوکداتوکد AutoCAD

استفاده بهتر از موس در اتوکد (تنظیمات ماوس)

ماوس های رایانه ای هنگام استفاده از اتوکد بسیار مهم هستند و شما باید این جمله درک کنید که استفاده از اتوکد بدون استفاده از ماوس کامپیوتر عملاً غیرممکن است. آنچه شما باید بدانید این است که ، شما به یک ماوس احتیاج دارید. شما نمیتوانید با پد لمسی کوچک لپتاپ ها طراحی های پیشرفته اتوکد را انجام دهید.

من توصیه می کنم برای شروع یک ماوس 3 دکمه ای (دارای کلیک چپ ، کلیک راست و غلتک) پیدا کنید. بعداً می توانید یک ماوس پیچیده تر با دکمه های قابل برنامه ریزی پیدا کنید.

اتوکد و ماوس کامپیوتر

اتوکد و ماوس کامپیوتر

چرخ اسکرول یا همان غلتک موس یکی از مهمترین دکمه های اضافه شده است که در هنگام استفاده از اتوکد بسیار کمک خواهد کرد. 2 حرکت اساسی زیر شما را از بسیاری از سردردها نجات می دهد.

تنظیمات اسکرول موس در اتوکد

برای بزرگنمایی به به بالا اسکرول کنید (غلتک را به سمت جلو بچرخانید) و برای کوچک نمایی به پایین اسکرول کنید (غلتک را به سمت خودتان بچرخانید). همچنین می توانید با استفاده از دستورات مناسب این کار را انجام دهید. بیایید ببینیم استفاده از این مورد چقدر به شما کمک می کند.

اگر بخواهیم از غلتک موس برای بزرگ کردن و کوچک کردن استفاده نکنیم ، باید روی نوار پیمایش (navigation bar) کلیک کنیم تا دستور مربوط به آن عمل را انتخاب کنیم.

تنظیمات اسکرول موس در اتوکد

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

تنظیم غلتک موس برای اسکرول

تنظیمات Pan در اتوکد

غلتک را فشار داده و نگه دارید سپس بکشید. کلیک و کشیدن به عنوان یک میانبر برای دستور Pan عمل می کند.

برای تنظیم pan در اتوکد، چرخ اسکرول را فشار داده و نگه دارید و بکشید. برخی از ماوس های رایانه ای مانند CadMouse دارای یک دکمه مرکزی (کلیک مرکزی) هستند که بدون نیاز به فشار دادن چرخ اسکرول، به شما اجازه Panning می دهد. استفاده از این نوع ماوس ها می تواند سودمند باشد زیرا برای کار کردن به تلاش کمتری احتیاج دارید و هنگام بزرگ کردن راحت تر خواهید بود.

تنظیمات Pan در اتوکد

باز هم پیشنهاد میکنم در ابتدا از یک ماوس ساده استفاده کنید و در ادامه از ماوس های حرفه ای برای طراحی های خود در اتوکد استفاده کنید. نیازی به یادآوری نیست که کلید های راست و چپ موس همان نقشی را دارند که در سایر نرم افزارها انجام میدهد.

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *