اتوکد AutoCADپلان مسکونیپلان و پروژه اتوکد

پلان خانه ویلایی دوبلکس اتوکد (نقشه کامل خانه 2 طبقه)

خانه دوبلکس در اتوکد ، 100 متر مربع

در دنیای مدرن امروز ، معماران و سازندگان خانه ها را بر اساس طرح ها و ایده های مختلف می سازند. بعضی اوقات خانه ها ویلایی ، گاهی دوبلکس و اکثر آپارتمانی میسازند. در میان مدل های مختلف خانه ها ، خانه های دوبلکس به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند و بسیار متفاوت به نظر می رسند.

خانه های دوبلکس ممکن است دیوار به دیوار یا روی هم ساخته شوند. در واقع این نوع خانه ها با وجود دو طبقه بودن یک خانه محسوب می شوند و دو خانه جداگانه محسوب نمی شوند. به زبان ساده ، اگر دو طبقه یک ساختمان توسط پله های داخلی به هم متصل شده باشد ، این خانه دوبلکس است.

فایل نقشه های معماری1 پروژه مسکونی با مساحت 100 متر، دوبلکس یک طبقه (طبقه+2 طبقه +1) طراحی شده است. خروجی پیش فرض این فایل با پسوند dwg می باشد.

فایل این پروژه شامل پلان پارکینگ، پلان طبقه اول، پلان طبقه دوم، پلان مبلمان، نمای شمالی، نمای جنوبی با کد ارتفاعی و خط اندازه، یک برش طولی همراه با کد ارتفاعی و اندازه گذاری های ضخامت سقف و ارتفاع کف تا سقف میباشد. پلان ها همه دارای اندازه گذاری خارجی و داخلی میباشند به علاوه آکس بندی و ستون گذاری هم در آن ها مشخص شده است. عناصر مختلف این پروژه که شامل مبلمان، دیوار های داخلی، دیوار های خارجی، در و پنجره هاو پله در لایه بندی های مشخص قرار دارند، همچنین در برش و نما، در و پنجره ها، پله و سقف و دیوار های برش خورده هم لایه بندی شده اند.

جزئیات پلان معماری خانه دوبلکس

به بررسی طراحی و نکات ملاحظه شده این پروژه میپردازیم:

در حیاط ساختما برای دو خوردرو پارکینگ تامین شده است . در پلان ستون گذاری چیدمان ستون ها منظم و در دو راستای افقی و عمودی قرارداده شده اند و از وجود دهانه های بزرگ حتی الامکان جلوگیری شده. در باکس پله تیر نیم طبقه راه پله مدل سازی شده است.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

در پلان همکف، یک اتاق مهمان مستر یک آشپزخانه مرکزی یک پذیرایی بزرگ مجزا شده و یک نشیمن نسبتا بزرگ تعبیه شده است و یک فضا مجزا ناهار خوری در نظر گرفته شده است. در پلان طبقه اول عرصه کاملا خصوصی درنظر گرفته شده به این صورت دو اتاق خواب در این طبقه قرار داده شده و یکی از اتاق ها مستر میباشد بعلاوه یک حمام و یک دستشویی مرکزی جهت استفاده اعضای خانواده تعبیه شده است. یک نورگیر جهت دید به داخل پذیرایی و نورپردازی بیشتر فضا در روز قرار داده شده است.

بنابراین در اینحا پلان خانه دوبلکس را با اتوکد طراحی کردیم و برای دانلود قرار دادیم.

مساحت تخمینی: 100 مترمربع

ابعاد: 11 * 9.5 متر

فرمت: DWG

دانلود پلان خانه دوبلکس اتوکد

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *