آموزش اتوکداتوکد AutoCAD

خروجی STL اتوکد با دستور STLOUT (تبدیل DWG به STL)

STL یا همان STereoLithography فرمت پیشفرض برای مدل سازی سه بعدی است که توسط سیستم های سه بعدی ایجاد شده است. تبدیل فایل DWG به STL به شما امکان می دهد فایل ساخته شده با اتوکد را به هر سرویس چاپ سه بعدی بدهید و اطمینان داشته باشید که تمامی اطلاعات قابلیت خواندن و چاپ شدن دارند.

اگرچه اتوکد مناسب ترین راه برای پروژه های سه بعدی با هدف چاپ نیست ، اما می توانید از آن برای طراحی یک شی سه بعدی نسبتاً پیشرفته استفاده کنید.

فرمان STLOUT به شما امکان می دهد هر شی 3D سه بعدی را در اتوکد به STL تبدیل کنید.

تبدیل DWG به STL در اتوکد

در اینجا ما یاد میگیریم در اتوکد چطور DWG را به فرمت STL تبدیل کنیم.

برای تبدیل یک فایل DWG به STL مراحل زیر را انجام دهید:

  1. پرونده DWG خود را باز کنید.
  2. STLOUT را تایپ کرده و ENTER را فشار دهید.
  3. یک شی 3D سه بعدی را انتخاب کنید.
  4. پرونده STL حاصل را ذخیره کنید.

توجه کنید که در مرحله چهار، ما از دستور STLOUT استفاده کردیم. شما قبل از OUT هر چیزی بگذارید، خروجی با آن فرمت خواهد بود. مثلا اگر بنویسید JPGOUT، فایل خروجی با فرمت JPG خواهد بود.

یا مثلا اگر می خواهید DWG را به PNG تبدیل کنید ، می توانید از دستور PNGOUT استفاده کنید همانطور که برای تبدیل به STL از دستور STLOUT استفاده کردیم.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

تولید یک فایل STL

بسیاری از نرم افزار های CAD وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد یک فایل STL کمک کند. برای مبتدیان ، Tinkercad وجود دارد که به شما کمک می کند تا ایده های خود را به راحتی تحقق بخشید. این یک نرم افزار رایگان از AutoDesk است.

برخلاف اتوکد ، Tinkercad در ایجاد اشیا 3D سه بعدی برای اهداف چاپ متمرکز شده است. این نرم افزار برای مبتدیان ایجاد شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *