اتوکد AutoCADپلان مسکونیپلان و پروژه اتوکد

پلان خانه 4 طبقه 2 واحده با اتوکد و تمام جزئیات

پلان طبقه 4 طبقه مسکونی ، نقشه های 12 * 13 (150 متر مربع)

در این پروژه با اتوکد نقشه معماری آپارتمان چهار طبقه دو واحده را آماده کردیم. فایل پلان در فرمت DWG قرار داده شده است.

فایل نقشه های فاز 1 پروژه مسکونی 3 طبقه هر طبقه دو واحد، جمعاً شش واحد در این پروژه قرار دارد. خروجی پیش فرض این فایل با پسوند dwg می باشد.

فایل این پروژه شامل پلان پارکینگ، پلان همکف، پلان تیپ طبقات، پلان مبلمان، نمای جنوبی با کد ارتفاعی و خط اندازه و طراحی نما، دو برش طولی همراه با کد ارتفاعی و اندازه گذاری های ضخامت سقف و ارتفاع کف تا سقف، سایت پلان و پلان بام میباشد. پلان ها همه دارای اندازه گذاری خارجی و داخلی میباشند به علاوه آکس بندی و ستون گذاری هم در آن ها مشخص شده است. عناصر مختلف این پروژه که شامل مبلمان، دیوار های داخلی، دیوار های خارجی، در و پنجره هاو پله در لایه بندی های مشخص قرار دارند، همچنین در برش و نما، در و پنجره ها، پله و سقف و دیوار های برش خورده هم لایه بندی شده اند.

جزئیات پلان آپارتمان چهار طبقه اتوکد

به بررسی طراحی و نکات ملاحظه شده این پروژه میپردازیم:

  • پارکینگ به دو طبقه، طبقه همکف و زیر زمین اختصاص داده شده و شش واحد پارکینگ را تامین میکند بعلاوه دو پارکینگ مهمان و با کد ارتفاعی کف تمام شده این دو طبقه نشان داده شده است. طبقه پارکینگ زیرزمین از طریق یک راه پله دوطرفه قابل دسترسی است. در پلان ستون گذاری چیدمان ستون ها منظم و در دو راستای افقی و عمودی قرارداده شده اند و از وجود دهانه های بزرگ حتی الامکان جلوگیری شده. در باکس پله تیر نیم طبقه راه پله مدل سازی شده است.
  • در پلان تیپ طبقات بدلیل وجود توده در سه وجه ساختمان، حیاط خلوت تعبیه شده برای نورپردازی بهتر و طبیعی فضاها در روز درنظر گرفته شده است. فیلتر و مبحث محرمیت فضاهای خصوصی بدرستی رعایت شده است. در مجموع این پروژه از لحاظ معماری میتواند جوابگو برای پروژه های دانشجویی یا حتی کار های اجرایی باشد.

این پلان شامل موارد زیر است:

نقشه های طبقه ، ارتفاع ، نقشه سایت ، مبلمان ، نقشه سقف و….

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

ابعاد تخمینی: پلان های کف 12 * 13 متر و حیاط 12 * 11 متر

دانلود پلان آپارتمان 4 طبقه 2 واحده با اتوکد

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *