سبک های معماریمعماری

معماری مدرن میانه قرن چیست؟ سبک معماری میان قرن

معماری مدرن در میانه قرن به دلیل خطوط تیز و تمیز ، حداقل دکوراسیون و ارتباط با طبیعت و یک جنبش معماری آمریکاییست که پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد، به شهرت رسید.

با الهام از سبک prairie که توسط معمار معروف آمریکایی فرانک لوید رایت ساخته شده است – ویژگی های خانه های مدرن در میانه قرن بسیار گسترده ، کم ارتفاع ، فضاهای باز و بزرگ ، پنجره های از کف تا سقف و تأکید بر بیرون آوردن فضاها است.

دکوراسیون خانه‌های prairie معمولاً دارای ویژگی های تزئینی بیشتری نسبت به خانه های مدرن میانه قرن هستند .یعنی مدرن قرن میانه نسبت به prairie دارای ظاهر ساده تری است.

اگرچه معماری مدرن در میانه قرن از سال 1945 تا 1969 در سراسر آمریکا رونق گرفت ، اما در سالهای اخیر شاهد یک تجدید فعالیت بزرگی بوده. سبک های دکوراسیون داخلی ، مانند طراحی اسکاندیناویایی و مدرن دانمارکی ، سبک مدرن میانه قرن را برای میلیون ها صاحب خانه نسل جدید قابل دسترسی کرده است.

توجه به این نکته مهم است: در اوایل قرن مدرن به جای یک سبک خاص ، مجموعه ای از خانه های ساخته شده پس از جنگ جهانی دوم قلمداد می شد. با این حال امروزه ، “میانه قرن مدرن” اغلب نشان دهنده یک ساختمان خاص یا سبک دکوراسیون است.

تاریخچه معماری مدرن میانه قرن

با تأثیرپذیری از جنبش های طراحی بین المللی و باهاوس و همچنین خانه های آمریکایی به سبک prairie ، معماری مدرن قرن میانه توسط معماران اروپایی فراری از آلمان نازی به ایالات متحده آورده شد. برخی از طراحان مدرن اصلی میانه قرن مثل والتر گروپیوس ، لودویگ میس ون در روه و مارسل برور هستند. فرانک لوید رایت ، پدر معماری آمریکا ، در واقع بسیاری از معماران مدرن قرن میانه را آموزش داد.

پس از جنگ جهانی دوم ، عموم مردم آمریکا تأکید عمده ای بر سبک زندگی ، گذراندن اوقات خانوادگی و اوقات در طبیعت داشتند. میانه قرن خانه‌های مدرن در حومه آمریکا این ایده را منعکس می کردند  با پنجره‌های بزرگ که چشم‌انداز خانه‌ها را زمین‌های گلف و فضاهای باز پوشش می‌داد که در آنها برای تمام خانواده می تواند سرگرم کننده باشد. ارتقای تکنولوژی به ویژه در آشپزخانه باعث شد صاحبان خانه وقت کمتری را برای نظافت و کار در آشپزخانه صرف کنند و بیشتر وقت کنار خانواده باشند .

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

در اوج شکوفایی خود از 1945 تا 1969 ، معماری مدرن میانه قرن به سه سبک متمایز تقسیم شد:

۱- بین المللی: با الهام از معماران بین المللی همانطور که از نامش پیداست – این نسخه از معماری مدرن میانه قرن به شدت تحت تأثیر جنبش باهاوس قرار گرفت. خانه ها بسیار ساده ، بدون هیچگونه دکوراسیون و به طور معمول با گچ بری تمام می شدند.

۲- معاصر: مشهورترین سبک مدرن میانه قرن ، خانه های معاصر دارای خطوط تمیز ، پنجره هایی از کف تا سقف و مواد طبیعی و آلی بیشتر مانند چوب ، سنگ و آجر هستند. بسیاری از این خانه ها نمای بیرونی نامتقارن دارند با پنجره هایی تا سقف کشیده شده و سقف ها و تیرهای نمایان در داخل فضا گسترش یافته است.

۳- ارگانیک: زیرمجموعه کوچکتری از معماران مدرن میانه قرن بر ترکیب خانه های خود با محیط طبیعی تأکید دارند. آنها به جای ساختن سازه هایی با خطوط تیز و زاویه راست ، خانه هایی با اشکال طبیعی تر را در نظر گرفتند. از آنجا که خانه های مدرن ارگانیک در میانه قرن بسیار تحت تأثیر محیط طبیعی خود بودند ، یک خانه مدرن ارگانیک در میانه قرن در جنگل کاملاً متفاوت از یک خانه مدرن ارگانیک در میانه قرن در صحرا به نظر می رسد.

همانطور که قبلاً اشاره شد ، ” مدرن میانه قرن ” در اصل به گروهی از مسکن و سازه های ساخته شده بین سالهای 1945 و 1969 گفته می شود. بسیاری از خانه های مدرن میانه قرن حاضر سبک معماری و الهامات اولیه را حفظ کرده اند ، اما ” مدرن میانه قرن ” می تواند همچنین به یک سبک دکوراسیون داخلی اشاره کنید.

معماری مدرن میانه قرن چیست

عناصر ضروری معماری میان قرن

اگرچه سه نسخه از معماری مدرن میانه قرن وجود دارد ، اما بیشتر خانه های مدرن میانه قرن در ایالات متحده این عناصر را دارند:

خطوط تمیز و اشکال هندسی: خطوط مستقیم و زاویه های راست برای معماری مدرن میانه قرن ضروری هستند. اگرچه بسیاری از خانه های مدرن به سبک دامداری دارای سقف های جناقی یا نمای نامتقارن هستند ، اما بیشتر خانه های مدرن میانه قرن دارای سقف های تخت و کم خط با خطوط مستقیم هستند.

پنجره های کف تا سقف: طبیعت و سبک زندگی در خانه های مدرن اصلی میانه قرن مورد تأکید قرار گرفت ، بنابراین آنها با پنجره هایی از کف تا سقف با چشم انداز حیاط ، درهای کشویی شیشه ای با قابلیت دسترسی به بسیاری از نقاط فضای باز ساخته شده اند.

تغییرات در ارتفاع: بسیاری از خانه های مدرن میانه قرن به صورت تقسیم شده و با راه پله های کوتاه اتاق ها را در همه خانه متصل می کنند. دیوارهای آجری یا شیشه ای جزئی ، شومینه های متمرکز در اتاق ها و کابینت ها همچنین باعث افزایش عمق و تغییر در فضای داخلی خانه می شوند.

حداقل دکوراسیون: اگرچه برخی از سبک های مدرن میانه قرن بیش از بقیه آراسته هستند ، اما سادگی از ویژگی های اصلی این جنبش است. وسایل ساده با خطوط تمیز و یک پالت رنگی خنثی ، فضای خارجی ساده خانه ها را تکمیل می کنند.

دکوراسیون معماری مدرن میان قرن

دسترسی به فضای باز: ارتباط با طبیعت یک نکته مهم در معماری مدرن میانه قرن است ، بنابراین بیشتر خانه های مدرن میانه قرن دارای چندین نقطه دسترسی به فضای باز هستند. در برخی از خانه ها حتی اتاق های یک نفره نیز درها و پنجره های مختلفی برای دسترسی از فضای خانه به فضای باز دارند.

خانه های مدرن میانه قرن کجا پیدا میشود؟

ظهور خانه های مدرن در میانه قرن مصادف با توسعه حومه ی آمریکا است. هنگامی که سربازان از جنگ جهانی دوم بازگشتند ، آنها خانه های میانه قرن را در سراسر ایالات متحده ساختند به این معنی که شما تقریباً در هر شهر در هر ایالت در ایالات متحده خانه های مدرن با چمن زار پیدا خواهید کرد.

بزرگترین مجموعه از خانه های مدرن میانه قرن را می توان در پالم اسپرینگز ، کالیفرنیا مشاهده کرد. برخی از مشهورترین معماران مدرن قرن میانه دنیا در پالم اسپرینگ خانه ها ، هتل ها ، متل ها و سایر سازه ها را ساختند و بسیاری از صاحبان خانه هایی که ساخت و سازهای جدید می کردند سبک را تکرار می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *