سبک های معماریمعماری

معماری احیای یونان (آشنایی با سبک معماری احیای یونانی)

سبک معماری احیای یونانی که از تقارن ، تناسب ، سادگی و ظرافت معابد یونان باستان قرن 5 قبل از میلاد الهام گرفته شده است. در ایالات متحده ، سبک احیای یونان از سال 1825 تا 1860 به اوج محبوبیت رسید، که آغاز جنگ داخلی بود .اولین سبک ملی مهم در غالب معماری در آمریکا بود که از ساحل شرقی در سراسر کشور به سواحل غربی گسترش یافت.

تاریخچه معماری احیای یونان

گفته می‌شود که معمار بریتانیایی جیمز ” آتنی ” اولین کسی بود که احیای یونانی را به بریتانیا معرفی کرد. استوارت با توجه به زیبایی معماری کلاسیک که در سفر 1758 به یونان کشف کرد ، اکتشافات خود را مستند کرد و کتاب آثار باستانی آتن را در سال 1762 منتشر کرد و اولین کتاب مرجع در جهان را با جزئیات معماری کلاسیک یونان منتشر کرد. در حالی که استوارت پیش از آنکه در دهه های 1820 و 30 میلادی در انگلستان و اروپا به یک روند کامل تبدیل شود ، در سال 1788 درگذشت ، وی به دلیل گسترش سبک احیای یونانی در خارج از کشور یونان ، به او اعتبار زیادی داده اند.

اما در آمریکا بود که سبک احیای یونان کاملا شکوفا شد. به عنوان یک دموکراسی جدید ، آمریکاییان قرن نوزدهم از زادگاه دموکراسی و از فرهنگ ، هنر و فلسفه یونان و همه نمادها و معناهایی که در میان تعریف خود برای یک ملت داشت الهام گرفتند. آمریکایی ها شروع به رد سبک فدرال با تأثیرات انگلیسی خود کردند و به دنبال یک سبک آمریکایی با ریشه های دموکراتیک صادقانه بودند. جنگ استقلال یونان (1832-1821) یکی دیگر از نیروهایی بود که آمریکایی ها را به پذیرفتن ارزشهای کشوری که دموکراسی ایجاد کرده و برای استقلال خود از امپراتوری عثمانی می جنگید تشویق می کرد.

تاریخچه معماری احیای یونان

بنابراین ، با توجه به اینکه یونان باستان به عنوان شگفتی است ، همه چیز باستانی دوباره جدید شد زیرا توسعه دهندگان و سازندگان آمریکایی شروع به جعل سبک احیای یونانی به عنوان یک سبک ملی غالب در سراسر کشور کردند ، و ساختمان های پارلمان ایالتی ، بانک ها ، کلیساهای نیوانگلند ، خانه های ردیف شهری ، خانه های راهرو دار و خانه های مزارع جنوبی را ترک کردند.

یکی از دلایلی که این سبک توانست به سرعت در دورانی گسترش یابد که اکثر توسعه دهندگان و سازندگان به عنوان معماران خود عمل می کردند (تجملی که در آن زمان به ثروتمندان اختصاص داشت) وجود کتاب های الگوی معماری مانند “همراه سازنده آمریکایی ” توسط آشر بنیامین ،” دستیار سازنده “ساخته جان هاویلند و” زیبایی های معماری مدرن “ساخته مینارد لافور که به توسعه دهندگان / سازندگان آن زمان اجازه داد تا عناصر احیای یونانی را به تعداد زیاد کپی کنند.

آشنایی با سبک معماری احیای یونانی

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

همانطور که سبک احیای یونان شکوفا شد و در سراسر ایالات متحده گسترش یافت ، با سلیقه محلی ، مصالح ساختمانی و سبک ها سازگار شد ، منجر به تغییرات منطقه ای در سبک آمریکایی مانند کلبه های یک طبقه راهرو دار و خانه های دو راهرویی شد و سبک احیای یونانی در نیواورلئان یا ساختمانهای آجری احیاگر یونان و بناهای برجسته خانه های ردیفی شهری (1832-33) در خیابان لافایت در منهتن ، که تصور می شود توسط آندرو جکسون دیویس که به دلیل معرفی سبک احیای یونانی به نیویورک اعتبار زیادی دارد ، معمار و برنامه ریز ساخته شده است.

ویژگی های معماری احیای یونان

ویژگی های سبک معمای احیای یونانی

مشخصات بیرونی

 • نمایی به سبک معبد یونانی با ستون های گرد ، مربع یا حتی هشت ضلعی در چوب یا گچ
 • ستون های سفید رنگ شده برای تقلید از سنگ مرمر مورد استفاده در یونان باستان ساختمان ارائه شده در چوب ، گچ ، آجر یا سنگ قهوه ای
 • جزئیات Doric (اسم سبک معماری یونان قدیم) ، Ionic(سر ستون به سبک یونانی) یا Corinthian (قرنتیان ، نظمی کلاسیک از معماری یونان و روم باستان)
 • سقف های شیب با آرام با شیروانی در کناره های خانه
 • در های با مفصل احاطه شده
 • قسمتی از سر ستون بین سقف و ستون ها
 • ستون های چهار ضلعی یا نیم دایره
 • ورودی های ایوان جلویی یا رواق پوشیده شده

ویژگی‌های داخلی

 • طرح‌های ساده و نسبتا باز
 • تناسبات زیبا
 • پزیرایی با ارتفاع سقف بلند در و پنجرهای تا کف
 • سقف‌های بلند با گچ بری تزئینی
 • دیوارهای گچی ساده
 • کف تخته چوبی
 • سقفی آراسته اغلب از خاکستری روشن یا مرمر سیاه و طلای گران قیمت ساخته می شوند

طراحی داخلی سبک معماری احیای یونانی

در حالی که معماری نئوکلاسیک قرن 18 و 19 میلادی از معماری کلاسیک معابد یونانی و معماری مذهبی ، نظامی و مدنی امپراتوری روم الهام گرفته شده است ، معماری نئوکلاسیک تمرکز زیادی بر روی کل حجم یک ساختار دارد ، در حالی که احیای یونان با استفاده از عناصر کلاسیک تعریف می شود.

حقایق جالب در مورد سبک معماری احیای یونان

یکی از عناصر اصلی معماری احیای یونان ، ستون های سفید رنگ تحمیل شده و قابل تشخیص است که از مرمر سفید استفاده شده در معابد یونان باستان مانند پارتنون الهام گرفته شده است.

از قضا ، سنگ مرمر سفید این بناهای باستانی در ابتدا با رنگ های اصلی رنگ آمیزی شده بود و شباهتی به ستون‌های سفیدی که معمار انگلیسی جیمز استوارت در سفرهای خود در اواسط قرن هجدهم ثبت کرده و به تعریف سبک تا به امروز رسانده بود نداشت.

در ایالات متحده ، ستون ها معمولاً از مواد قابل دسترس تری مانند چوب یا گچ ساخته می شوند و با رنگ سفید رنگ آمیزی می شوند ، گاهی اوقات با تکنیک های تزئینی نقاشی طرح های سنگ مرمر را حک میکنند.

معماری احیای یونانی جلوتر از سبک فدرال نئوکلاسیک است که کاخ سفید ( که در ۱۷۹۲ – ۱۸۰۰ ساخته شده‌است ) یک نمونه اصلی است که شامل جزییات معماری لونیکی کلاسیک یونان است .سبک احیای یونانی توسط سبک ایتالیایی دنبال شد ، و بسیاری از ساختمان‌های تغییر یافته به یک سبک کلاسیک از سبک احیای کلاسیک هستند که عناصر این سه سبک را ترکیب می‌کند .

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *