سبک های معماریمعماری

معماری خانه مزرعه ای چیست؟

وقتی صحبت از روند معاصر خانه ها می شود ، سبک خانه مزرعه یک واژه بزرگ است. اما شاید تعجب کنید اگر بدانید که ریشه‌های معماری خانه روستایی در خانه‌های محقر روستایی که توسط پیشگامان آمریکایی در طول دهه های 1700 و 1800 ساخته شده‌اند , آغاز متواضعانه ای دارند .

کدهای ساختمان قبل از اواخر دهه 1800 وجود نداشت و معمولاً برای رسیدگی به ساخت و سازهای نامناسب در شهرهای بزرگ ایجاد می شد. بنابراین هیچ قانون مشخصی برای ساخت یا تعریف نمای خانه های اولیه کشاورزی که معمولاً یک طبقه و یک خانه مستطیل شکل بودند ساخته شده از مواد بومی اعم از چوب ، سنگ و آجرهای گلی بسته به موقعیت محل زندگی، وجود نداشت.

از آنجا که معماران و سازندگان آموزش دیده تجملاتی بودند که یک پیشگام معمولی آمریکایی از عهده هزینه های آن برنمی آمد و خانه های اولیه کشاورزی توسط کارگران غیر ماهر ساخته می شدند (خانواده ها و کارگرانی که بعداً در آنها زندگی می کردند). با رشد این جوامع مزرعه ای ، مردم محلی اغلب برای ساختن این خانه ها اقدام می کردند.

نکته جالب: سینک ظرفشویی های جلو و پشت تخته های مهره ، هر دو مشخصه اصلی خانه مدرن مزرعه در زمان استعمار در ایالات متحده مورد توجه نبوده است.فضای داخلی این خانه های اولیه اسپارتایی بود و تنها وظیفه آنها تهیه سرپناه مورد نیاز خانواده ها و کارگرانی که از محیط اطراف مراقبت می کردند را داشت.

روند تکامل خانه مزرعه ای

خانه مزرعه ای نمادین که امروزه با آن آشنا هستیم ، دارای تخته کف، سایدینگ بیرونی، ایوان جلوی نیمه سرپوشیده و دو طبقه به لطف کاتالوگ سیرز روبوک و شرکتی که در اوایل دهه 1900 برای این خانه های مدرن کیت می فروخت ، به صورت استاندارد درآمد.به طور شگفت‌انگیز ، صاحب‌خانه‌ها در آینده میتوانند سفارش همه قطعات مورد نیاز برای یک خانه ساده با کم‌تر از ۱۰۰۰ دلار و تقریبا حقوق یک سال را سفارش دهند . زیبایی ساده این خانه‌ها امروز پابرجاست .

این سازه ها بر اساس طرح مستطیل خانه مزرعه استعماری کلاسیک ساخته شده و اغلب دو طبقه بودند. حتی بهتر ، به راحتی می توان به آنها جناح های کنار و یا در سمت عقب خانه اضافه کرد تا اعضای خانواده جدید را در خود جای دهد.

ایوان های طویل و بزرگ که فضای بیرونی و فضای داخلی را به زیبایی متصل می کردند ، یک ویژگی استاندارد بود که محلی برای استراحت در سایه برای ساکنان فراهم می کرد. رنگهای اصلی نمای این خانه ها نسبتاً محدود بوده و در انتخاب رنگ های سفید ، سبز روشن ، زرد کمرنگ ، آبی روشن و چند رنگ تیره ، به ویژه قرمز مخلوط شده اند.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی داشتید در انتهای صفحه در قسمت نظرات بپرسید

خصوصیات اصلی خانه مزرعه قدیمی

در اینجا چند قانون کلی برای تشخیص یک خانه کشاورزی معتبر آورده شده است.

  • محل سکونت: خانه های مزرعه ای اصیل در مناطق روستایی ساخته شدند تا متناسب با سبک زندگی کشاورزی باشد. در حالی که بسیاری از خانه های کیت از چوب ساخته شده بودند ، خانه های مزرعه قدیمی از زمان استعمار را می توان در طیف گسترده ای از مواد بسته به منطقه یافت. به عنوان مثال ، در تگزاس ، خانه های کشاورزی اولیه از سنگ آهک ساخته می شدند.
  • ایوان ها: آنها دو عملکرد اصلی داشتند. در طول تابستان محلی برای خنک کردن فراهم می کردند. و در تمام طول سال آنها به عنوان مکانی جهت تمیز کردن چکمه های کثیف کار قبل از رفتن به داخل مورد استفاده قرار میگرفت.
  • نمای بیرونی: خانه های مزرعه ای که از چوب ساخته می شوند ، معمولاً با تخته های کف پوش پوشیده می شوند ، که تخته های چوبی افقی هستند و اغلب با هم همپوشانی دارند تا از باد و رطوبت جلوگیری کنند.
  • شومینه: بخصوص در خانه هایی که در شمال شرقی ساخته شده اند ، شومینه های بزرگ قلب تمام خانه های استعمارگران بوده است زیرا این تنها منبع گرمایی برای گرما و پخت و پز بود. خانه های مزرعه ای که در اوایل دهه 1900 ساخته می شدند ، دارای شومینه های قابل توجهی نیز بودند.
  • چیدمان: بسیاری از خانه های قدیمی دارای یک نقشه طبقه مشابه هستند. طبقه اول دارای فضای پخت و پز کافی در پشت خانه ، یک محل زندگی رسمی در جلوی خانه و اتاق های خواب در طبقه دوم است. برخلاف بسیاری از خانه های مدرن که در سالن جلوی راه پله قرار دارند ، پله ها اغلب در نزدیکی آشپزخانه قرار دارند.

سبک های مشابه معماری خانه مزرعه

انواع منطقه‌ای وجود دارد . در جنوب این خانه های مزارع، که در مراتع گاوها در این منطقه وجود دارد ، اغلب دارای یک محیط روستایی مشابه است که برای زندگی غیر روستایی ایجاد شده‌است . با این حال ، مزرعه قدیمی دارای چیدمان بسیار وسیع‌تر و نمای کمتر است .

خانه ای به سبک صنعتگر که به جرئت می توانیم بگوییم هم خانواده سبک خانه مزرعه قدیمی است. کمی صیقل بیشتری دارد ، اما درست مانند هم خانواده اش ، به لطف ایوان جلوی کلاسیک و پوشیده خود که از ستون های مخروطی زیبایی پشتیبانی می شود ، اولین تاثیر مثبت را ایجاد می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

محتویات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *